Laporan Aktiviti & Berita

Karnival Bahasa Inggeris Peringkat Negeri Sabah 2012



Tarikh : 8 – 10 Mei 2012

Tempat : SMK Elopura Sandakan, SMK Tinusa Sandakan

Pada 8 – 10 mei 2012 telah diadakan Karnival Bahasa Inggeris 2012 peringkat negeri Sabah. Pendaftaran Public Speaking (sekolah menengah & sekolah rendah), Action Songs dan Story Telling telah dilakukan di Dewan Persona, SMK Elopura Sandakan pada 8 Mei 2012. Keesokan harinya iaitu bersamaan dengan 9 Mei adalah merupakan hari pertandingan. Pertandingan Public Speaking (sek. men dan rendah) telah diadakan di SMK Elopura Sandakan, manakala pertandingan Action Songs telah diadakan bertempat di Dewan SMK Tinusa di bawah anjuran SK Taman Rimba dan begitu juga dengan pertandingan Story Telling yang dianjurkan oleh SK Merpati.

Hari ketiga yang merupakan hari berikutnya iaitu pada 10 Mei adalah merupakan Hari Perasmian Penangguhan Keputusan pertandingan daripada ketiga-tiga pertandingan yang dianjurkan adalah seperti berikut:

Story Telling (Sekolah Rendah)

1.  Ajay Goh Zhao Yu – SJKC Sin Hwa, Tawau (How Niah Cave Came To Be)
2.  Aasha A/P Ravi – SJKC Siew Ching, Lahad Datu (The Sun And The Moon)
3.  Danielle Saw Chia Mei – SJKC Chung Hwa, Kota Kinabalu (True Beauty)
4.  Novi Fairinah John – SJKC Yuk Hwa, Tenom (The Shoemakers’ Adventures)
5.  Aslinie Nurul Aliah – SK Benoni, Papar (The Spirit Of Paddy)

Public Speaking (Sekolah Rendah)

1.  Nicole Tang Ni – SJKC Yuk Chin, Tawau (My Secret Recipe Of Overcoming The Fear Of Public Speaking)
2.  Ho Soon Zhi – SJKC Chung Hwa, Kota Kinabalu (Choices Of The Heart)
3.  Nurul Rafidah Binti Rusdi – SK St Monica, Sandakan (The Importance Of Friendship)
4.  Tan Xing Wei – SJKC Siew Ching, Lahad Datu (Money Itself Surely Can Not Bring Happiness)
5.  Desiree Deidre Charles Wee – SK St Mary, Papar (Love For Mother)

Public Speaking (Sekolah Menengah)

1.  Jeevan A/L Ravi – SMK Agaseh Lahad Datu (Just Be)
2.  Lycia Zibiana Goh – SM St. Patrick, Tawau(Power Of Words T)
3.  Chelsey Joane Lamam – SMK Pekan 2, Kota Belud(Inviable Attack)
4.  Brent Dylan Junus – SM St. James Tenghilan, Tuaran(The History Of Football)
5.  Surenvynn Chander – SMK St Joseph, Papar(Family Through The Eyes Of A Teenager)

Action Songs (Sekolah Rendah)

1.  SJKC St James, Kota Kinabalu (Successful Malaysia) Guru Pembimbing – Yee Wai Kiong
Alina Chin Kah Yung
2.  SK Sembirau, Kota Belud (Heal Of The World) Guru Pembimbing – Pn. Aton Bt. Kuintin & Pn. Siti Hazar Bt. Ali Bakar
3.  SK Buang Sayang, Papar (Standing In The Eyes Of The World) Guru Pembimbing – Pn. Marsha Johanna David Abdullah & Pn. Vivienita Edrus Saikeh
4.  SK Kundasang, Ranau (Guru Pembimbing – Pn. Loziah Majimin & Cik Eilyn J. Bazan)
5.  SK St Mary Convent, Sandakan (Guru Pembimbing – Yusof Bin Ahmad & Harathi Sarrah Solers)