kurikulum smk elopura sandakan

Penolong Kanan Kurikulum

Alias Che Long

Emel: alias@smkelopura.my
Tel: 089533960
Fax: 089533960

Mesej Khas

Dalam dunia kini yang semaking berteraskan penggunaan ICT, maka wajarlah bagi SMK Elopura Sandakan untuk membudayakan penggunaan ICT. Adalah harapan pihak saya bahawa laman web ini akan dijadikan sumber bagi para pelajar mempertingkatkan ilmu... teruskan »

sains & matematik

Chin Lee Ken
chin.lk@smkelopura.my

ketua panitia

sains tulen

Norisfarina Ismail
noris@smkelopura.my

sains

Yau Siew Mei
yau.sm@smkelopura.my

matematik

Idawany Ahmad
idawany@smkelopura.my

bahasa

Nurullitah Madasila
nurullitah@smkelopura.my

ketua panitia

Bhs. Melayu/Sastera

Jepri Majimbun
jepri@smkelopura.my

bahasa inggeris

Asisah Kasim
asisah@smkelopura.my

bahasa Cina

Lau Gek Leng
lau.gl@smkelopura.my

Unit MBMMBI

Setiausaha

Nurullitah Madasila
nurullitah@smkelopura.my

AJK Pelaksana

Asisah Kasim
asisah@smkelopura.my

AJK Pelaksana

Sarjani Salleh
sarjani@smkelopura.my

AJK Pelaksana

Kamisah Abih
kamisah@smkelopura.my

AJK Pelaksana

Aini Noil
aini.noil@smkelopura.my

AJK Pelaksana

Sarhana Mohd Amin
sarhana@smkelopura.my

teknik & vokasional

Johadi Borhan
johadi@smkelopura.my

ketua panitia

EKO/PDG/Prin. Akaun/ERT

Haisa Osman
haisa@smkelopura.my

kemahiran hidup

Muhamad Azainizam Zamri
azainizam@smkelopura.my

ICT/ICTL/TM

Lai Hoi Yong
lai.hy@smkelopura.my

kemanusiaan

Erwan Abdul Jalil
erwan@smkelopura.my

ketua panitia

sejarah

Hazlina Kalimuddin
hazlina@smkelopura.my

geografi

Normaliza Abd Aziz
normaliza@smkelopura.my

pendidikan seni visual

Kamisah Abih
kamisah@smkelopura.my

pendidikan islam

Hairianti Tajudin
hairianti@smkelopura.my

pendidikan moral

Simin Jabar
simin@smkelopura.my

PJPK / sains sukan

Dasri Paddu
dasri@smkelopura.my

Sivik & Kewarganegaraan

Ramla Ogoh
ramla@smkelopura.my

Kelas Aliran Agama

Roshiana Mangkana
roshiana@smkelopura.my

Pendidikan Muzik

Vivianie
viviane@smkelopura.my

Berita terkini

HARI JAYA WARIS 2 / 2017

Hari Jaya Waris kali kedua yang melibatkan semua pelajar Tingkatan 5 telah diadakan pada 6...teruskan membaca »

MAJLIS PELANCARAN PROGRAM PENETAPAN TARGET STPM 2017

Pada 8 Mac 2017 yang lalu, Unit Tingkatan Enam SMK Elopura telah menjayakan Majlis Pelancaran...teruskan membaca »

TAHNIAH PELAJAR STPM 2016 LULUS 100% / GPS 2.86

Baru-baru ini, Majlis Penyerahan Slip Peperiksaan Sijil Tinggi Persekolahan Malaysia (STPM) tahun 2016 telah diadakan...teruskan membaca »

Program Immersion France 2016

Pada 10 Mei 2016, seramai 10 orang pelajar Bahasa Perancis dari tingkatan 2.2 telah menyertai...teruskan membaca »

HARI JAYA WARIS 1, 2016

Program Hari Jaya Waris 1, 2016 telah diadakan pada Jumaat 20 Mei 2016. Program...teruskan membaca »

Majlis dan Penghargaan Kelas Tuisyen HELP

Pada 24 hb Oktober yang lalu, Majlis dan Penghargaan Kelas Tuisyen HELP telah diadakan di...teruskan membaca »

UJIAN BERTUTUR BAHASA MELAYU DAN BAHASA INGGERIS

Ujian lisan bertutur untuk mata pelajaran BM dan BI telah dilaksanakan. Ujian lisan bertutur BM...teruskan membaca »

Pemenang pembaca terbanyak bulan Mei dan Jun

Pada 27 Julai 2015, telah berlangsung majlis penyampaian hadiah kepada peminjam terbanyak bagi bulan Mei...teruskan membaca »

Majlis Penyampaian Surat Akuan Terima Program HELP Dan Watikah Pelantikan Guru Tuisyen

Majlis Penyampaian Surat Akuan Terima Program HELP Dan Watikah Pelantikan Guru Tuisyen telah diadakan pada...teruskan membaca »

Hari Anugerah Kecemerlangan Elobest 2015

Pada hari Sabtu, 14 Mac 2015, Sekolah Menengah Kebangsaan Elopura telah mengadakan Majlis Anugerah Kecemerlangan...teruskan membaca »

MBMMBI- PERTANDINGAN BERBALAS PANTUN PANITIA BM DAN SASTERA

Aktiviti sokongan bahasa merupakan aplikasi dan terjemahan daripada proses Pengajaran dan Pembelajaran (PdP) mata pelajaran...teruskan membaca »

MAJLIS PENANGGUHAN MINGGU BIDANG BAHASA 2015

Minggu Bidang Bahasa telah melabuhkan tirai sesi 2015 dengan Majlis Penangguhan Bidang Bahasa pada 5...teruskan membaca »

MAJLIS GRADUASI & ANUGERAH BESTARI SMK ELOPURA 2014

Pada 30hb Oktober yang lalu, SMK Elopura telah mengadakan Majlis Graduasi dan Anugerah Bestari bagi...teruskan membaca »

Program Kreativiti dan Sains 4U Anjuran MOSTI bersama MAPIM dan PPD Sandakan : JEJAK INOVASI SABAH, PROGRAM REKACIPTA 2014

Objektif Program ini adalah memberi pengiktirafan inovasi dan rekacipta hasil golongan akar umbi terutama sekali...teruskan membaca »

Ujian Bertutur Bahasa Melayu PT3

Ujian lisan bertutur untuk subjek Bahasa Melayu telah dilaksanakan bermula pada 18.08.2014 dan berakhir pada...teruskan membaca »

Ujian Lisan Mendengar PT3 BM dan BI

Ujian dapat dijalankan dengan lancar di tiga tempat yang berbeza secara serentak. Seramai 284 calon...teruskan membaca »

PROGRAM MBMMBI PANITIA BAHASA MELAYU/SASTERA SMK ELOPURA 2014

Pertandingan ini hanya melibatkan pelajar menengah rendah iaitu Tingkatan 1-3. Pertandingan antara kelas telah berlangsung...teruskan membaca »

SEMINGGU BERSAMA BIDANG BAHASA

Program ‘SEMINGGU BERSAMA BIDANG BAHASA: PANITIA BAHASA MELAYU & SASTERA SMK ELOPURA 2014’ telah berlangsung...teruskan membaca »

KURSUS DALAMAN PENTAKSIRAN PT3

Pada 8 Julai 2014 (Selasa), Kursus Dalaman BM PT3 telah dilaksanakan yang dihadiri oleh 7...teruskan membaca »

Every Tuesday is English Day

Setiap hari Selasa telah diisytihar sebagai English Day atau lebih dikenali sebagai program Every Tuesday...teruskan membaca »

TAKLIMAT PENAMBAHBAIKAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH (PBS) & PT3.

Satu In-house Training (LADAP) mengenai ‘Penambaikan Pentaksiran Berasaskan Sekolah (PBS) dan PT3’ telah diadakan pada...teruskan membaca »

SEMINGGU BERSAMA BIDANG SAINS DAN MATEMATIK SMK ELOPURA TAHUN 2014

Program ‘Seminggu Bersama Bidang Sains dan Matematik’ SMK Elopura telah berlangsung dengan jayanya dari 7...teruskan membaca »

Program SSTP Sains (Secondary School Transformation Programme) 2014

SMK Elopura telah mengadakan Program SSTP Sains (Secondary School Transformation Programme) pada 16 April 2014...teruskan membaca »

Minggu Bidang Teknik dan Vokasional 2014

Minggu Bidang Teknik telah berlangsung dengan jayanya pada 27 - 29 januari yang lalu. Pelbagai...teruskan membaca »

Hari Penetapan Target Akademik, Taklimat Frog VLE dan BKAP

SMK Elopura telah menganjurkan Hari Penetapan Target Akademik, Taklimat VLE dan Penyerahan Bantuan Awal Persekolahan...teruskan membaca »

Hari Jaya Waris 2013

Para ibubapa bersama anak masing-masing telah mengunjungi SMK Elopura hari ini untuk Hari Jaya Waris...teruskan membaca »

Pertandingan Ihtifal Sekolah-Sekolah SMKA/KAA/SABK

Pada 18 jun 2013 (Selasa) Pertandingan Ihtifal Sekolah-Sekolah SMKA/KAA/SABK Peringkat Zon Timur Sabah telah diadakan...teruskan membaca »

Minggu Persediaan Persekolahan

Warga SMK Elopura Sandakan telah kembali bertugas pada 26 Disember 2012 bagi membuat persiapan bagi...teruskan membaca »

Majlis Tip Top 10 SPM dan Tip Top 20 PMR Tahun 2012

Majlis Pelancaran Tip Top 10 SPM dan Tip Top 20 PMR tahun 2012 berjaya dilaksanakan...teruskan membaca »


PENAFIAN:Setiap maklumat yang terkandung di laman web rasmi SMK Elopura adalah tepat dan terkini. Walau bagaimanapun, maklumat yang didapati di laman ini boleh diubah, disunting atau ditarik semula dari semasa ke semasa dan pihak SMK Elopura tidak bertanggungjawab terhadap sebarang liabiliti berkenaan ketepatan maklumat yang dipaparkan. Pihak SMK Elopura berhak membuat sebarang perubahan tanpa sebarang notis. Sesetengah maklumat adalah pautan dari pihak ketiga dan pihak SMK Elopura tidak akan bertanggungjawab terhadap ketepatan atau sebarang perkara lain yang berkait dengan pautan-pautan berkenaan.