kurikulum smk elopura sandakan

Penolong Kanan Kokurikulum

Siti Nor Mohd Arip

Emel: siti.nor@smkelopura.my
Tel: 089533960
Fax: 089533960

Mesej Khas

Kewujudan satu bahagian khas untuk Ko-kurikulum di laman web rasmi sekolah merupakan sesuatu perkembangan yang amat dialu-alukan. Para murid dan ibu bapa dapatlah menggunakannya untuk mengetahui secara khusus aktiviti-aktiviti serta program-program ko-kurikulum sekolah.... teruskan »

Setiausaha Kokum

Masniah Atun
masniah@smkelopura.my

unit Beruniform

Rudy Kamardi Kanda
rudy@smkelopura.my

Ketua Guru Penasihat

Bulan Sabit Merah

Khalisah Husna Yunus
khalisah@smkelopura.my

Pengakap

Dasri Paddu
dasri@smkelopura.my

St. John Ambulans

Mohd Azlihisham Basiran
azlihisham@smkelopura.my

Kadet Remaja Sekolah

Muhamad Hafizuddin
hafizuddin@smkelopura.my

Kadet Bomba

Rozana Dawat
rozana@smkelopura.my

Kadet Polis

Muhammad Wan Mohd Nor
mwmnor@smkelopura.my

Pandu Puteri

Ainaa' Muhammad
ainaa'@smkelopura.my

Puteri Islam

Hasna Yunus
hasna@smkelopura.my

Silat

Muhamad Azainizam Zamri
azainizam@smkelopura.my

Taekwando

Melda Dahalan
melda@smkelopura.my

Pen. Setiausaha Kokum

Putri Raihana Indatoh
putri@smkelopura.my

Sukan & Permainan

Sudarmiaty Kamarudin
sudarmiaty@smkelopura.my

Ketua Rumah Sukan

Rumah Hijau

Sofian Mansah
sofian@smkelopura.my

Rumah Biru

Muhammad Wan Mohd Nor
mwmnor@smkelopura.my

Rumah Kuning

Mohd Azlihisam
azlihisam@smkelopura.my

Rumah Merah

Kong Suie Xiang
kong@smkelopura.my

Setiausaha Pasukan

Bola Sepak

Muhammad Wan Mohd Nor
mwmnor@smkelopura.my

Bola Jaring

Nurul Aini Zainol
nurul.aini@smkelopura.my

Hoki

Rohayati Nazer
rohayati@smkelopura.my

Sepak Takraw

Muhamad Hafizuddin
hafizuddin@smkelopura.my

Ping Pong

Jamiliah Jamil
jamiliah@smkelopura.my

Bola Keranjang

Nurshimah Yaakob
nurshimah@smkelopura.my

Badminton

Putri Raihana Indatoh
putri@smkelopura.my

Bola Tampar

Hairianti Tajuddin
hairianti@smkelopura.my

Bola Baling

Rozana Dawat
rozana@smkelopura.my

Catur

Nurfashah Arman Shah
nurfashah@smkelopura.my

Setiausaha Sukan

Mulyono Hariono
mulyono@smkelopura.my

Kelab & Persatuan

Voo Yen Fun
voo.yf@smkelopura.my

Ketua Guru Penasihat Kelab & Persatuan

Bahasa Malaysia

Nurullitah Madasila
nurullitah@smkelopura.my

Bahasa Inggeris

Asisah Kasim
asisah@smkelopura.my

Sains & Astronomi

Yau Siew Mei
yau.sm@smkelopura.my

Matematik

Idawany Ahmad
idawany@smkelopura.my

Perpis

Hairianti Tahudin
hairianti@smkelopura.my

Seni Visual

Kamisah Abih
kamisah@smkelopura.my

Bahasa Cina

Chia Soon Yee
chia.sy@smkelopura.my

Psk & Rukun Negara

Ramla Ogoh
ramla@smkelopura.my

Geografi

Normaliza Abd Aziz
normaliza@smkelopura.my

Kemahiran Hidup

Muhamad Azainizam Zamri
azainizam@smkelopura.my

ERT

Haisa Osman
haisa@smkelopura.my

Bahasa Perancis

Hafizah Timbang
hafizah@smkelopura.my

Pengguna&Kewangan

Norazura Sahak
norazura@smkelopura.my

Pencinta Alam&Serasi

Rozalina Mukhtar
rozalina@smkelopura.my

PROTUNe

Abdul Karim
rahim@smkelopura.my

Pelancongan

Jamiliah Jamil
jamiliah@smkelopura.my

Keselamatan

Idawany Ahmad
idawany@smkelopura.my

Koperasi

Tan Mei Chun
tan.mc@smkelopura.my

UBK

Salsiah Salleh
salsiah@smkelopura.my

Kemahiran Quran

Roshiana Mangkana
roshiana@smkelopura.my

Pencegah Jenayah

Chan Yee Ning
chan.yn@smkelopura.my

Kebudayaan

Sarhana Mohd Amin
sarhana@smkelopura.my

ICT

Lai Hoi Yong
lai.hy@smkelopura.my

Sejarah&Kelab Setia

Hazlina Kalimuddin
hazlina@smkelopura.my

Berita terkini

Perkhemahan Kadet Polis 2017

Perkhemahan Kadet Polis ini merupakan aktiviti tahunan yang dijalankan. Program ini boleh disertai oleh semua...teruskan membaca »

Kursus Kepimpinan Siri 2 : Tugas dan Tanggungjawab

Ilmu kepimpinan dan pengurusan kepada para pemimpin Kelab dan Persatuan, Unit Beruniform dan Pasukan Sukan...teruskan membaca »

Kursus Kepimpinan Siri 1 : Frog Vle

Pada 21 Januari 2017 yang lalu unit kokurikulum SMK ELopura Bestari telah mengadakan “Kursus Kepimpinan...teruskan membaca »

Juara Berganda : Pasukan Sepak Takraw SMK Elopura Perlu Digeruni

Kelab Sepak Takraw SMK Elopura 2017 telah menghantar 4 pasukan ( bawah 15 dan 18...teruskan membaca »

KEJOHANAN BADMINTON MSSD 2016

Pada 22 hingga 24 Januari 2016, Kelab Badminton SMK Elopura, telah menghantar dua pasukan (Pasukan...teruskan membaca »

PERKHEMAHAN UNIT BERUNIFORM SMK ELOPURA TAHUN 2014

SMK Elopura telah menganjurkan Perkhemahan Unit Berunifrom Tahun 2014 dari 27 hingga 29 Mei 2014...teruskan membaca »

Naib Johan Kejohanan Olahraga MSSM Daerah Sandakan, 2014

SMK Elopura Sandakan menghantar seramai 24 atlet dalam Temasya Padang dan Balapan MSS Daerah Sandakan...teruskan membaca »

Kejohanan Catur Peringkat Daerah Sandakan MSSDS

Pada 25 - 26 Januari yang lalu, SMK Elopura telah menjadi tuan rumah bagi Kejohanan...teruskan membaca »

Pertandingan Ihtifal Sekolah-Sekolah SMKA/KAA/SABK

Pada 18 jun 2013 (Selasa) Pertandingan Ihtifal Sekolah-Sekolah SMKA/KAA/SABK Peringkat Zon Timur Sabah telah diadakan...teruskan membaca »

Temasya Padang & Balapan MSSD Sandakan, 2013

Temasya Padang dan Balapan peringkat MSS Daerah Sandakan pada tahun ini berlangsung pada 18...teruskan membaca »

Seminar Kejurulatihan Taekwondo

Jurulatih-jurulatih dan ahli-ahli Tali Pinggang Hitam (Black Belt) seluruh Sabah telah berhimpun di Universiti Malaysia...teruskan membaca »

Mesyuarat Agung Unit Beruniform 2013

Semua Unit Beruniform yang berdaftar di SMK Elopura telah mengadakan perjumpaan kali pertama di tapak...teruskan membaca »

FINAL : SMK Elopura 1-0 SM Teknik Tawau

Kelab Bola Sepak mengakhiri sesi 2012 dengan kejayaan apabila menjuarai Pertandingan Bola Sepak sempena program...teruskan membaca »

Elobest FC Naib Juara Futsal 1M1S Piala Menteri Pelajaran

Perjalanan jauh selama 7 jam, tidak menghalang skuad futsal SMK Elopura (Elobest FC) yang mewakili...teruskan membaca »

Mesyuarat Agong BSMM SBH (Y) 98

Pada 26 September 2012, Pemilihan AJK Tertinggi Unit Belia BSMM SMK Elopura Sandakan bagi sesi...teruskan membaca »

Pertandingan Kawad Kaki Unit Beruniform SMK Elopura Bestari 2012

Pertandingan Kawad Kaki Antara Unit Beruniform SMK Elopura Bestari telah diadakan pada 24 Jun 2012...teruskan membaca »

Perkhemahan Unit Beruniform 2012

Perkhemahan Unit Beruniform diadakan 22 Jun - 24 Jun 2012 bertempat di SMK Elopura...teruskan membaca »

Pertandingan Sukan Antara Rumah

Sempena Temasya Sukan Tahunan SMK Elopura, Unit Kokurikulum telah menganjurkan pertandingan sukan antara Rumah-rumah Sukan....teruskan membaca »

Juara Kejohanan Taekwondo MSSD

Pasukan Taekwondo SMK Elopura telah menghantar 20 orang peserta untuk Kejohanan Taekwondo Sekolah-sekolah (MSSD) tahun...teruskan membaca »

Gotong Royong Bersihkan Surau

Pada hari ini ahli-ahli Puteri Islam Pra-U telah menjalankan satu aktiviti gotong-royong membersihkan surau sekolah....teruskan membaca »

Kejohanan Bola Sepak MSSD Sandakan 2012

SANDAKAN – Tidak bernasib baik!! Itu mungkin perkataan yang sesuai diungkapkan kepada pasukan Bawah 18...teruskan membaca »

Kursus Pendidikan Bulan Sabit Merah

Kursus Pendidikan Palang Merah / Bulan Sabit Merah dan Undang-undang Kemanusiaan Antarabangsa telah berjaya dijalankan...teruskan membaca »

Pertandingan Bola Jaring MSKPPM 2011

Pasukan Bola Jaring SMK Elopura Sandakan yang diketuai Cikgu Salsiah Salleh telah menjadi Johan dalam...teruskan membaca »

Lawatan Pegawai BSMM Cabang Sandakan

Seramai tiga pegawai dari Bulan Sabit Merah Malaysia Cabang Sandakan telah mengunjungi SMK Elopura Sandakan...teruskan membaca »

Majlis Anugerah Kokurikulum 2011

Majlis Perasmian Majlis Anugerah Kokurikulum dan Penangguhan Karnival Kokurikulum 2011 telah disempurnakan oleh YB Datuk...teruskan membaca »

Bintang Elopura 2011

Pertandingan Bintang Elopura merupakan peluang yang baik untuk para pelajar yang mempunyai bakat dalam tarian...teruskan membaca »

Pertandingan Kawad Kaki 2011 peringkat SMK Elopura

Pertandingan Kawad Kaki Antara Unit Beruniform SMK Elopura telah diadakan pada 18 Mei 2011 bertempat...teruskan membaca »

Syafiqah bantu kuartet 4 x 400m Sabah raih emas di Kejohanan Olahraga MSSM 2011

Setelah gagal meraihkan sebarang pingat untuk acara individu bagi dirinya, hari terakhir menyaksikan Siti Nursyafiqah...teruskan membaca »

“A Star in the Making”

Brandon Caine sekali lagi meneruskan kecemerlangan dalam Kejohanan Badminton MSS Peringkat Negeri Sabah di Lahad...teruskan membaca »

  • 1
  • 2

PENAFIAN:Setiap maklumat yang terkandung di laman web rasmi SMK Elopura adalah tepat dan terkini. Walau bagaimanapun, maklumat yang didapati di laman ini boleh diubah, disunting atau ditarik semula dari semasa ke semasa dan pihak SMK Elopura tidak bertanggungjawab terhadap sebarang liabiliti berkenaan ketepatan maklumat yang dipaparkan. Pihak SMK Elopura berhak membuat sebarang perubahan tanpa sebarang notis. Sesetengah maklumat adalah pautan dari pihak ketiga dan pihak SMK Elopura tidak akan bertanggungjawab terhadap ketepatan atau sebarang perkara lain yang berkait dengan pautan-pautan berkenaan.